نحوه خرید

نحوه خرید

۱- انتخاب ملک مورد نظر

۲- قیمت گذاری ملک ( از طریق یکی از موسسات رسمی کارشناسی که از طرف بانک به شما معرفی خواهد شد )

۳- پراخت بیانه برای رزور ملک مورد نظر بین ۳۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو می باشد .

۴- اگر ملک مورد نظر به صورت پیش فروش باشد بین ۱۰ تا ۳۰ % قیمت ملک را باید تا اتمام ساخت پرداخت نمایید و اگر ملک آماده باشد نهایتا ۳ ماه بعد از پرداخت بیانه باید به محضر رفته و ملک خود را تحویل بگرید .

۵-اخذ شماره ( NIE ) ( شماره شخصی شما در اداره مالیات ) که می بایست از پلیس منطقه دریافت نمایید . دارا بودن این شماره در هر گونه معاملات الزامیست .

شرایط تقاضای وام بانکی

۱- افتتاح حساب بانکی

۲- گواهی حقوق سالیانه که در این گواهی سابقه کار ، آدرس محل کار و مبلغ دریافتی بعد از کسر مالیات باید ذکر شود .

۳- گردش حساب بانکی در شش ماه گذشته

۴- ترجمه شناسنامه

۵- گواهی بانک در مورد تاریخ افتتاح ، گردش و مانده حساب

۶- اگر در خارج از کشور حساب بانکی داشته باشید برای تقاضای وام کمک خواهد کرد ( ترجمه رسمی کلیه مدارک به زبان انگلیسی و اسپانیایی الزامی باشد .)

مخارج دفترخانه و مالیات

۱% مالیات انتقال

۱۰% مالیات خرید در کشور اسپانیا ( IVI )

۱ % هزینه الصاق تمبر

۱% هزینه وام بانکی

Businessman holding a glowing light bulb

وام مسکن

بهره بانکی بر اساس نرخ بهره بین المللی تعیین می شود . رایج ترین نوع وام در کشور اسپانیا در حال حاضر ۵% در سال اول ، و در سالهای بعد بر اساس نرخ بهره آن سال تعیین می شود ، مدت بازپرداخت ۷۰% وام بانکی با توجه به سن متقاضی متغیر است که تا ۳۰ سال امکان پذیر می باشد که حداکثر تا ۷۵ سالگی می بایست به پایان برسد .

با توجه به اینکه خرید هر گونه ملک در کشور اسپانیا ۱۰۰% می باشد بیمه عمر الزامیست که در صورت فوت یا از کار افتادگی شرکت بیمه متحمل به پرداخت مابقی وام می شود و در صورت فوت به وارثان خواهد رسید .

اخذ اقامت

برای دریافت اقامت در کشور اسپانیا خرید ملک ضروری بوده و با خرید ملک ۹۵% از این مراحل را طی نموده ، و نسبت به شرایط و توانایی هر شخص اخذ اقامت متغیر می باشد .

برای آگاهی بیشتر می توانید با همکاران ما در دفاتر اسپانیا یا ایران مشاوره نمایید و شما را از آخرین شرایط دریافت اقامت در کشور اسپانیا آگاه خواهند ساخت .