درباره مالاگا

مالاگا شهری است که به عنوان مرکز استان در جامعه خودمختار اندلس اسپانیا شناخته می شود.در سال ۲۰۱۵ جمعیت این شهر در حدود ۵۶۹,۱۳۰ نفر بوده است و دومین شهر پرجمعیت در اندلس و ششمین شهر پرجمعیت در اسپانیای بزرگ می باشد.این شهر بزرگ در جنوب اروپا،بر روی کاستا دل سل ( به معنای ساحل خورشیدی) از دریای مدیترانه قرار دارد،در حدود ۱۰۰ کیلومتری ( معادل با ۶۲.۱۴  مایل ) از شرق تنگه جبل الطارق و در حدود ۱۳۰ کیلومتری (معادل با ۸۰.۷۸ مایل) از شمال آفریقا است.

تاریخچه دهانه مالاگا به حدود ۲۸۰۰سال می رسد،که آن را تبدیل به یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا می کند.این شهر توسط فنیقی ها به عنوان مالاکا در حدود ۷۷۰ سال قبل از میلاد مسیح یافت شده است، و از قرن ۶ قبل از میلاد مسیح تحت تسلط شهر کارتاژ باستان بوده است.سپس از ۲۱۸ سال قبل از میلاد مسیح، به وسیله حمهوری روم اداره شده است و پس از آن توسط امپراطوری روم باستان اداره می شده است.پس از سقوط امپراطوری روم باستان و پایان حکومت ویزیگوتها، تحت حکومت اسلامی مالقه برای حدود ۸۰۰ سال قرار می گیرد ، اما در سال ۱۴۸۷ ، ملکه کاستیا کنترل آن را بدست می گیرد.آثار باستانی و بناهای تاریخی از فنیقی،رومی ها،اعراب و دوره های مسیحی در مرکز تاریخی این شهر و در یک “موزه باز”نگهداری می شود که نمایشگر تاریخی بیش از ۳۰۰۰ سال می باشد.

این زیرساخت مهم فرهنگی و هنری در دوران های مختلف سبب شده است که مالاگا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا کاندیدا باشد.

 

Malaga, Spain cityscape at the Cathedral, City Hall and Alcazaba citadel of Malaga.

نقاش و مجسمه ساز بین المللی تحسین شده با نام پابلو پیکاسو،شاعر عبری و فیلسوف یهودی سلمان ابن گبیرول و بازیگر معروف آنتونیو بانداراس در مالاگا متولد شده اند.آهنگ ساز اپوس مگنوم یعنی ارنستو رکونا کوبایی،”مالاگونا” را به عنوان نام موسیقی  این منطقه از اسپانیا انتخاب کرده است.

مهم ترین بخش کسب و کار در مالاگا گردشگری ، و خدمات ساخت و ساز و فناوری می باشد، اما سایر بخش ها نیز مانند حمل و نقل و خدمات تدارکاتی نیز در حال شروع به گسترده شدن است.پارک فناوری اندلس که به اختصار PTA نامیده می شود ، در مالاگا واقع شده است، رشد قابل توجهی از زمان افتتاح خودش یعنی سال ۱۹۹۲ تا به حال را تجربه کرده است. مالاگا مرکز اصلی اقتصاد و مسائل مالی جنوب اسپانیا است، و خانه بزرگترین بانک منطقه، با نام یونی ساجا ) Unicaja  (است، و چهارمین شهر از لحاظ رتبه بندی فعالیت های اقتصادی در اسپانیا پس از شهرهایی مانند مادرید،بارسلون و والنسیا است.

shot on the golf course

 

منشاء نام کاستا دل سل: این نام توسط سفیر اتریش که در کادیز زندگی می کرد نامگذاری شده است. وی از طریق جاده ای که از کاست به سمت المریا می رفته است همواره سفر می کرده است و از آب و هوای خوب ناحیه کاستا از مالاگا لذت می برده است.

a696c6b36834a9a9e42aa86ea2c7915a

اولین شهر صنعتی در اسپانیا: شهر مالاگا یک منطقه مدرن در شبه جزیره ایبری در طول انقلاب صنعتی  بوده است به ویژه در صنعت ریخته گری مطرح بوده است. با ده ها تن از تاسیسات، مالاگا اولین شهر صنعتی در اسپانیا شد.

 

ایالت و فیلم: مالاگا برای فرهنگ خاص و ارتباط آن با فیلم ها شناخته شده است. هر سال، میزبانی جشنواره بین المللی فیلمی را بر عهده دارد، که در آن مطرح ترین کارگردانان و بازیگران از سراسر جهان گرد هم می آیند. علاوه بر این، آنتونیو باندراس در مالاگا متولد شده است.

 

باشگاه ماربلا: این باشگاه معتبر توسط آلفونسو د هوهنلوئه سال ۱۹۵۴ تاسیس شد و ماربلا را به مکانی برای دیدار منحصر به فردترین ها در اروپا تبدیل کرده است. این مکان از افراد مشهور اروپایی مانند ستاره های فیلمها و ثروتمندان، استقبال می کند.

 

افتتاح پورتو بانوس: این یک رویداد در سطح جهانی با حضور چهره های بزرگ مانند رینیر شاهزاده موناکو و پرنسس گریس، بازیگران  مانند تونی کورتیس و شون کانری، اوناسیس، جوان خولیو ایگلسیاس، خوانندگان ماریا کالاس و لیزا مینلی و، البته، لولا فلورس بوده است.