اقامت اسپانیا

شرایط و مراحل اخذ اقامت اسپانیا:

(اگر مایل به برسی شرایط فردی خویش جهت مهاجرت به کشور اسپانیا می باشید، می توانید با تکمیل فرم سفارش موجود در سایت  و یا تماس  با دفتر مالاگا از واجد شرایط بودن خود در کلیه روش های مهاجرتی آگاه گردید)

در دوران رکود اقتصادی اروپا و برای خروج از این بحران دولت اسپانیا مصمم به ارایه تسهیلات به متقاضیان خرید ملک ،ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسپانیا شد . در این راستا اعطای اقامت اسپانیا و بهره مندی  از مزایای زندگی‌ در اسپانیا همانند یک شهروند اسپانیایی، یکی‌ از مهم‌ترین این مزایا بود. بر همین اساس دولت اسپانیا قوانین و شرایطی را مهیا نمود تا افرادی که سرمایه لازم و درآمد کافی‌ جهت زندگی‌ در اسپانیا را دارند به راحتی‌ بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند .

در حال حاضر ۳ راه جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک وجود دارد:

مهاجرت از طریق: سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو به بالا ( ویزای طلایی )

در این روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش ملک سرمایه گذاری نماید، این خرید می‎تواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می‌بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از مزایای این روش سرعت بالای اخذ اقامت ( ۳ هفته) و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست. اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی، امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهید داشت.

مهاجرت از طریق: سرمایه گذاری با خرید ملک با متراژ کافی به ازای تعداد اعضای خانواده

در روش دوم که متداول تر می‌باشد متقاضی می‎بایست متناسب با تعداد اعضا خانواده خود ملک با فضای کافی‌ خریداری نماید؛ یعنی‌ در این روش، به جای قیمت، متراژ ملک مهم می‌باشد. همچنین متقاضی می‎تواند از وام بانکی‌ نیز استفاده نماید. جهت اخذ اقامت به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت، می‎بایست مدارک مالی کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد. به طور مثال یک خانواده ۴ نفری به یک آپارتمان دو خوابه با متراژ حداقل ۸۰ متر نیاز دارند. زمان لازم جهت اخذ این نوع اقامت یک تا سه ماه می‌باشد، اقامت اخذ شده بدون اجازه کار بوده و هر زمان که متقاضی شرایط و امکانات لازم را جهت کار مهیا داشته باشد می‎تواند تقاضای اجازه کار نماید.

مهاجرت از طریق: اخذ اقامت با اجازه کار

در این روش، متقاضی از همان ابتدا بر اساس برنامه کاری و کارآفرینی که دارد، درخواست اقامت می‎نماید. در این حالت متقاضی می‎تواند در ملک مسکونی و یا تجاری سرمایه گذاری داشته باشد و در زمان تسلیم تقاضای اقامت باید یک طرح کسب و کار (Business Plan) سود آور نیز ارائه دهد. اخذ این نوع اقامت شش تا هشت ماه زمان می‎برد و از مزایای آن‌ داشتن اجازه کار و حق کسب درآمد در اسپانیا می‌باشد. باتوجه به طولانی بودن پروسه کاری این نوع اقامت، ما پیشنهاد می‌نمائیم پس از خرید ملک تقاضای اقامت بدون اجازه کار داده و پس از اخذ اقامت یکساله شما فرصت دارید شرایط و امکانات لازم جهت تاسیس شرکت و راه اندازی تجارت خود را آماده و در زمان تمدید اقامت، تقاضای اجازه کار دهید.

لازم به ذکر است که تمامی اقامت‌های اخذ شده ابتدا به صورت یک ساله بوده که بعد از آن ۲ بار و هر بار به مدت دوسال تمدید می‎شود. کلیه اقدامات اولیه از طریق سفارت اسپانیا در تهران انجام می‌گیرد، بدین صورت که متقاضی، پرونده‌ تنظیم شده توسط وکیل شامل نامه وکیل، فرم‎های مربوطه، سند ملک، مدارک مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت و …… را با اخذ وقت قبلی‌ به سفارت تحویل می‎نماید؛ سفارت پس از بررسی‌ و ارسال پرونده به اسپانیا و اخذ تادییه با درخواست اقامت شما موافقت و یک ویزای سه ماهه با عنوان “ویزای اقامت” به شما ارائه می‎دهد. شما با این ویزا به اسپانیا سفر، در اداره پلیس انگشت نگاری و کارت اقامت خود را دریافت می‌نمایید.

تمدید اقامت پس از یکسال با حفظ شرایط اولیه و به شرط نداشتن مشکل مالیاتی به راحتی‌ امکان پذیر خواهد بود. پس از سال اول شما اقامت خود را به مدت ۲ سال و پس از آن نیز دو سال دیگر تمدید می‎نمایید که نهابتاً پس از ۵ سال شما کارت اقامت دائمی خود را دریافت خواهید نمود. ملیت و گذرنامه اسپانیا نیز پس از ده سال اقامت قانونی،‌ به متقاضی تعلق می‌گیرد.

مراحل دریافت اقامت توسط املاک Seonsa :                  

ارسال دعوتنامه از طرف شرکت Seonsa برای متقاضی و اخذ ویزای شنگن

مراجعه متقاضی به سفارت اسپانیا و اخذ وقت مصاحبه

سفر ۷ تا ۱۰ روزه متقاضی به اسپانیا و بازدید از پروژه‌ها و املاک موجود

رزرو ملک انتخاب شده با مبلغی حدود ۶ تا ۱۰ هزار یورو به مدت ۴۶ تا ۶۰ روز

اخذ شماره شناسایی از پلیس.NIE NUMBER

افتتاح حساب بانکی‌ و تقاضای وام در صورت نیاز

در این مرحله شخص به ایران برگشته و مجددا تقاضای ویزا می‌نماید، و در این فاصله زمانی تا روز محضر و تحویل ملک، وکیل و بانک مراحل اداری کار از قبیل استعلام‎های لازم از اداره ثبت و شهرداری و ارزشیابی ملک را انجام داده و روز محضر را مشخص می‎نماید، شخص مبلغ ملک یا مابه التفاوت وام را به حساب خود واریز و به اسپانیا سفر می‌کند، در دفترخانه اسناد رسمی‌ ملک به نام خریدار شده سند خورده و کلید را تحویل می‌گیرد.