اخذ اقامت اسپانیا

 سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به ارزش ۵۰۰۰۰۰ یورو(گلدن ویزا)

از آغاز تمدن بشری و با مشخص شدن حدود مرزی بین کشورها ، حضور دائم در سرزمینی به جز زادگاه ، مستلزم پذیرش و رعایت قوانین کشور مورد نظر بوده است.امروزه با توجه به مناسبات بین المللی و طیف گسترده قوانین کشورها ، رسیدن به این هدف اندکی سخت به نظر میرسد .

اما همواره راه هایی برای سهولت نیل به اهداف وجود دارد که در این مورد خاص تخصص ما راهگشای شما خواهد بود .تخصصی که در کنار تجارب ما در این امور ، به اقامتی بدون دغدغه برای شما می انجامد .

گلدن ویزا،برگرفته از نامش یک فرصت طلایی برای اقامتی آسان با رعایت قوانین کشور اسپانیا و در کوتاه ترین زمان ممکن برای متقاضی ایجاد میکند.

از سال ۲۰۱۳ میلادی دولت اسپانیا قانونی را مصوب کرد که بر اساس آن متقاضی اقامت در اسپانیا میتواند با خرید ملک یا املاکی به ارزش مجموع ۵۰۰۰۰۰ یورو ، اقامت دائم این کشور یا کشورهای دیگر حوزه شنگن را بدون لزوم حضور ۶ ماه از سال دریافت کند .

از طرفی ، با توجه به سرمایه گذاری انجام شده ، روند رسیدگی به پرونده اقامت به یک ماه کاهش یافته و با حضور کوتاه مدت ۳ هفته در سال به سرانجام میرسد .

اما این قانون محدود به کشور اسپانیا نیست.کشورهای دیگری از جمله انگلستان ، قبرس ، یونان و دیگر کشورهای اروپایی نیز این امکان را برای متقاضیان اقامت فراهم نموده اند.

در انگلستان شما ملزم به سرمایه گذاری به ارزش ۲/۰۰۰/۰۰۰ پوند برای ویزای یک ساله و ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ پوند برای اقامت دائم هستید .

در قبرس برای دریافت ویزای F باید ۵/۰۰۰/۰۰۰ یورو در بازار تجاری سرمایه گذاری کرده یا ملکی به ارزش ۲/۰۰۰/۰۰۰ یورو خریداری کنید تا پس از یک پروسه ۳ الی ۴ ماهه پاسپورت این کشور را دریافت کنید .

مشهود است که فقط با یک مقایسه کلی بین شرایط اخذ اقامت در اسپانیا و دیگر کشورها و همچنین ، زیباییها و فرصتهای اسپانیا ، اقدام برای اخذ اقامت اسپانیا به مراتب منطقی تر است.بازار مسکن بعد از نوامبر سال ۲۰۱۵ رشد چشمگیری داشته است و با توجه به اینکه گلدن ویزای شما همراه با اجازه کار در کشوری است که دارای ثبات اقتصادی بالایی میباشد ، درکنار توجیه منطقی ، توجیه اقتصادی نیز خواهد داشت.

اخذ مجوز کار از طریق ثبت شرکت

 

قامت از طریق سرمایه گذاری با اجازه کار(ثبت شرکت)

اگر فعالیت اقتصادی و کار از ارکان زندگی شماست و محدودیت مکانی برای این رکن زندگی خود قائل نیستید ، دولت اسپانیا برای این روحیه مثبت شما ارزش زیادی قائل است .

شما میتوانید با  ثبت یک شرکت با مسولیت محدود ، و همچنین تدوین و تهیه بزینس پلان توسط وکیل خود ، شرحی از اهداف و فعالیتهای اقتصادی پیش روی خود را ارائه داده که در صورت تصویب ، شما قادر به فعالیت اقتصادی و کسب درآمد در کشور اسپانیا خواهید شد.

زمینه فعالیتهای اقتصادی بسیاری در اسپانیا مهیا شده که شاید بدلیل عدم وجود برخی امکانات ،از جمله تکنولوژیهای نوین،شرایط اقتصادی ناپایدار و نبود امکانات تخصصی در ایران امکان پذیر نباشد .متخصصین ما ،شما را در شناخت این زمینه ها و راهکارهای سودآوری آنها همراهی میکنند.

هرچند خرید ملک در این روش الزامی نیست اما به طور حتم تاثیر بسزایی در تسریع روند پرونده شما خواهد داشت .پیشنهاد میکنیم بخشی از درآمد حاصل از تجارت پر سود خود در اسپانیا را که با راهنمایی مشاورین ما بدست آوردید ، صرف خرید املاک کنید.

در این شیوه نیز شما ناگذیرید مدت ۶ ماه در طول سال، از زندگی در اسپانیا لذت ببرید .

در پایان اشاره به این نکته الزامیست که در روشهای دوم و سوم ،  اقامت شما یک ساله بوده که در صورت احراز شرایط و تمدید ۲ ساله و پس از آن ۵ و ۱۰ ساله خواهد بود .بعد از گذشت ده سال شما پاسپورت اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک

 

اخذ اقامت از طریق خرید ملک بدون اجازه کار

قطعا اخذ اقامت از کشورهای ثروتمند ، خصوصا کشورهای اروپایی مستلزم سرمایه گذاری و داشتن حداقلها برای ایجاد رفاه اجتماعی است . خرید ملک یکی از معیارهای تعیین سطح مالی متقاضیان است که به همراه گردش مالی مناسب و طی یک پروسه زمانی یک الی سه ماهه منجر به دریافت ویزای اقامت یک ساله با ۱۸۳ روز حضور و پس از آن دو دوره دو ساله و یک دوره پنج ساله با همین شرایط و در نهایت صدور پاسپورت و مدارک شناسایی اسپانیایی میشود .

شاید سرمایه گذاری با ارزش بالای ۵۰۰۰۰۰ یورو برای شرایط فعلی شما مقدور نباشد . و یا اینکه تمایلی به این حجم سرمایه گذاری در اسپانیا نداشته باشید،در عین حال میخواهید اقامت یکی از زیباترین سرزمین های دنیا را نیز داشته باشید.

ما و دولت اسپانیا نیز به خواست شما احترام گذاشته و شرایط دیگری به شما پیشنهاد میکنیم.

شما میتوانید با خرید ملکی با ارزش کمتر از ۵۰۰۰۰۰ یورو و با رعایت شرایطی از جمله متراژ و تعداد اتاقهای خواب نسبت به اخذ اقامت اقدام نمایید .

درست است که در این روش شما اجازه فعالیت اقتصادی در اسپانیا را ندارید اما پس از دریافت اقامت میتوانید با احراز شرایط مربوط ، نسبت به تغییر اقامت با اجازه کار اقدام کنید .

شایان توجه است در این حالت شما ملزم به حضور ۶ ماه از سال در کشور زیبای اسپانیا و لذت استفاده توام تکنولوژی و طبیعت بی نظیر میباشید .

اخذ اقامت از طریق اجاره ملک

 

بسیاری از هموطنان ما تمایلی به سرمایه گذاری در بخش املاک ندارند،به شکلی که حتی درصورت برخورداری از تمکن مالی نیز حاضر نیستند بخشی از سرمایه خود را به خرید ملک اختصاص دهند.

اما علائق و سلایق شما نمیتواند مانعی برای اقامتتان در اسپانیا باشد،فقط کافیست در راه رسیدن به اهدافتان چهارچوبها و قوانین وضع شده را رعایت کنید.

اجاره ملک یکی دیگر از راهکارهای اخذ اقامت اسپانیا است .جاده ای پر پیچ و خم و نا آشنا که گذر از آن مستلزم همراهی یک راهبر خوب و توشه پربار تری است .این توشه میتواند متشکل از مدارک و مستندات بیشتری از تمکن مالی شما در ایران باشد .استناد به سپرده های بانکی و سود حاصل از آنها،اجاره بهای دریافتی از املاک و مستغلات ایران،ارائه مدارک مربوط به سود اوراق بهادار و غیره ، همگی بصورت اسناد معتبر مورد تائید وزارت امور خارجه ایران از جمله این مدارک است.

ما در این راه نسبتاً طولانی شما را همراهی خواهیم کرد تا از لذت درکنار شما بودن بهره مند شویم و بتوانیم سهم کوچکی در پیشبرد اهداف شما داشته باشیم.