آثار باستانی مالاگا

لا آلکازابا

لا آلکازابا یک دژ نظامی می باشد که در قرن ۱۱ میلادی توسط مورها در بقایای یک قلعه متعلق به رومی ها ساخته شده است .این قلعه در بالای یک تپه با نمایی خوب نسبت به شهر و دریا و در اصل برای حفاظت از ۳ دیوار ساخته شده بود(که دو مورد از آن دیوارها همچنان باقی مانده است)، بیش از ۱۰۰ برج و بخش زیادی از یک منطقه مسکونی از جمله ۳ کاخ را نیز شامل می شود.

جبل

قلعه/دژ جبل دقیقا در کنار لا الکازابا واقع شده است که به وسیله یک کانالی به دو برج خودش متصل شده است.در اصل این محل برای میزبانی فانوس دریایی ساخت  شده توسط فنیقی بوده است.ازبقایای این فانوس دریایی یک دژ توسط  آبدرام سوم ساخته شده است و بعد به عنوان قلعه ی فرماندهی یاسوف در قرن ۱۴ ام مورد بازسازی قرار گرفته است.

تئاتر رومی

سالن تئاتر رومی دقیقا در زیر لا الکازابا قرار دارد و تا سال ۱۹۵۱ با وجود شعاع ۳۱ ماری و ارتفاع ۱۹ متری آن کشف نشده بودده است. مطالعات نشان داده اند که از قرن سوم و از دوران مورها از عناصر این تئاتر در ساختن لا الکازابا استفاده نشده است.

کلیسای جامع

ساختن کلیسای جامع مالاگا در سال ۱۵۲۸ و پس از فتح مالاگا توس مورها آغاز شده است.و آن را بر روی مسجد سابق، که زمانی که مورها شهر را از دست دادند نابود شده است.ساخت آن تا سال ۱۷۸۲ میلادی به پایان نرسیده بود بنابراین بیانگر بسیاری از سبک های مختلف معماری مانند گوتیک،نمای رنسانس و برج های باروک است.

کلیسای سانتیاگو

کلیسای سانتیاگو، که در کال گرانادا وقع شده است، در قرن ۱۶ با ترکیبی از گوتیک و موجدار(واژه ای عربی است) ساخته شده است. همچنین این همان کلیسایی بوده است که در آن پابلو پیکاسو غسل تعمید داده شده است.

کاخ مارکوس د والدفورس

این کاخ در قرن ۱۸ به عنوان نمایشگاهی برای مالاگس ساخته شد اما بعد ها توسط یک خانواده اشراف زاده در سال ۱۸۹۵ برای استفاده های شخصی خریداری شد.در سال ۱۹۸۹ به وسیله دولت خریداری شد و امروزه میزبانی گروه های مختلفی از مردم را بر عهده دارد.

کاخ اپیسکوپال(اسقفی)

این کاخ در کنار کلیسای جامع واقع شده است و به عنوان نماینده ای از سبک معماری مالاگوئن از قرن ۱۸ می باشد.امروزه موزه دیوسسانو در این کاخ قرار دارد.

کاخ د لا آدوونا

امروزه این کاخ، که با سبک نئو کلاسیک در قرن ۱۸ ساخته شده است، به عنوان دفتر دولت مرکزی در نظر گرفته می شود.همچنین این کاخ میزبان نمایشگاه های کوچک تر نیز می شود.

تالار شهر

تالار شهر بین ۱۹۱۲ و ۱۹۱۹ ساخته شده است و یکی از قابل توجه ترین ساختمان های مدرن در مالاگا است.

مجلس کنسولگری

مجلس کنسولگری ، که در پلازادلاکانستیتوسیون واقع شده است،در قرن ۱۸ ام به سبک نئو کلاسیک ساخته شده است و امروزه به عنوان یک بنای تاریخی شناخته می شود.

میدان گاوبازی مالاگا

میدان گاوبازی مالاگا از سال ۱۸۷۴ وجود داشته است و دارای ظرفیتی در حدود ۱۵ هزار نفر می باشد.